Autor: Teresa Brohocka-Pacek
Tytuł: Światło i cień
ISBN: 978-83-7456-436-6
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy "Świadectwo"
Cena: 35 PLN
Zamówienia można kierować na adres:
"Teresa Brohocka-Pacek urodziła się w 1931 roku w Warszawie.
Drugą Wojnę Światową przeżyła w Wilnie i na Górnym Śląsku. Po wojnie studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ukończyła ją na wydziale Malarstwa Architektonicznego w pracowni E. Gepperta.
Po ukończeniu studiów zamieszkała we Wrocławiu pracując jako kierownik pracowni rysunkowej Katedry Archeologii Polski Uniwersytetu Wrocławskiego, później jako projektant w dużych zakładach odzieżowych Wrocławia.
W 1972 osiadła w Lubinie, gdzie prowadziła Dom Kultury Zakładów Górniczych, a następnie kierowała Galerią zamkową w Lubinie. Okresowo pracowała jako plastyk miejski w Lubinie.
Zwiedziła Niemcy, Israel, Bułgarię i USA. Ma dwie córki i trzech wnuków w USA. Światło i cień jest jej pierwszą książką, którą napisała w wieku 85 lat. Są to opisy różnych zdarzeń widzianych oczyma dziecka z czasów przedwojennych, wojennych i powojennych".