Soros wielki dobrotliwy, postępowy filantrop - Grzegorz Nowak

0 Dislike0
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

(...) George Soros amerykański bankier żydowskiego pochodzenia ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce.

Przez środowiska GW i TVN lansowany jest zgoła odmiennie - jako wielki wirtuoz inżynierii finansowej i dobrotliwy, postępowy filantrop.
 
Soros mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji. Program ma budżet o wartości 150 mln zl i jest już realizowany poprzez finansowanie ze środków tzw. Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego, założona przez Sorosa..  O dofinansowanie z ostatniej puli dotacji mogły ubiegać się wszystkie liberalno-lewackie organizacje pozarządowe walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, rasizmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów, FEMEN, LGBT i wspierające politykę multikulti. Warto też zapoznać się ze sprawozdaniem fundacji za 2014 r. i listą organizacji które ona sponsoruje. Jest bardzo wymowna. Dla jednych to same "nowoczesne i postępowe" - dla innych propagujące wszelkiej maści dewiacyjne mniejszości oraz realizujące decentralizacje i rozkład państwa.
 
Hasła Ryszarda Petru i polityków PO o wyprowadzaniu ludzi na ulicę w ramach KOD celem obrony demokracji nabiera zupełnie innego, bardzo groźnego i realistycznego wymiaru.
Petru poprzez wspierające go liberalno-lewackie organizacje może mieć zapewnione finansowanie na opłacanie protestujących, na prowokacje, uliczne zadymy, Majdany i na walkę z Polskimi Patriotami.
 
Z funduszy Fundacji Batorego korzysta w Polsce mnóstwo organizacji których jedynym celem jest wyszukiwanie tzw. „mowy nienawiści” w Internecie, mediach i donoszenie do prokuratury w oparciu o art. 119 i 256 Kodeksu Karnego – „kto nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych (…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
 
W ten sposób oskarżonych zostało już w Polsce wiele osób biorących udział w manifestacjach na których wykrzykiwali np. anty imigranckie hasła.
 
Drugi Majdan w Warszawie - co buńczucznie ogłaszał Ryszard Petru - nie jest więc fikcją i ma szanse realizacji. Na razie to tylko 150 mln ale kasa bankierów na obronę swoich interesów poprzez wsparcie zadym w Polsce może być wielokrotnie większa. Soros chwalił się oficjalnie, że ukraiński Majdan kosztował go tylko kilkanaście mln $.
 
Organizacje sponsorowane przez Sorosa w Polsce szkolą nawet oficjalnie policję, sędziów i prokuratorów jak skutecznie wyszukiwać, identyfikować i osadzać za tzw. „mowę nienawiści”. Szkolenia odbywają się między innymi w Centrum Żydowskim we współpracy z KG Policji.
 
„Mowa nienawiści” to doskonały knebel dla wszelkich przejawów patriotycznych i obronnych środowisk walczących przed zalewem Polski nielegalną imigrancką masą. Z ostatnich informacji które posiadam wynika, że celem zaplanowanych przez Nowoczesną Petru marszów protestacyjnych będzie zakładanie stałych obozowisk pod hasłami powrotu do demokracji. Najważniejsza będzie Warszawa. Mogą być llanowane naprawdę duże prowokacje i są na to olbrzymie środki finansowe.
 
Orwelowska wizja świata staje się coraz bardziej realna. Sprowadzanie imigrantów do europejskich krajów da zaczyn w postaci buntów i zamieszek społecznych a to pozwoli lewackim rządom na ograniczenie wszelkich swobód i praw obywatelskich. Nowy Porządek Świata sponsorowany przez amerykańskich bankierów żydowskiego pochodzenia zmierza do eskalacji kryzysu aby zrealizować swoje plany dyktatorskie w ramach NWO.
 
Polska buntująca się przeciwko sprowadzaniu imigrantów jest bardzo niewygodnym partnerem którego można spacyfikować za pomocą powrotu do władzy PO i Nowoczesnej. W przypadku wybuchu społecznych niepokojów związanych z obroną demokracji przez KOD Polsce może grozić interwencja sojusznicza ze strony Niemiec w ramach ustawy nr 1066. Wystarczy np. powołać rząd obrony demokracji we Wrocławiu który poprosi brukselskich sojuszników o pomoc.
 
(...)
Z funduszy fundacji Sorosa sponsorowane są między innymi takie organizacje i programy jak najskuteczniejsi  „łowcy mowy nienawiści”:
 
zglosnienawisc.otwarta.org/
www.nigdywiecej.org/brunatna-ksiega
stopmowienienawisci.pl
www.otwarta.org/zrozumiec-zlo-warsztaty-dla-policji-15-17-12/
www.otwarta.org/przestepstwa-z-nienawisci-szkolenie-w-prokuraturze-generalnej/
www.otwarta.org/vii-bliskie-spotkanie-chrzescijan-i-zydow/
 

Jednym z ostatnich dzieł tego światowego obrońcy demokracji jest ten oto spot >> youtu.be/N_pptoMvdao

 A tu sam bohater dywaguje o nowym światowym ładzie który ma być realizowany >> youtu.be/jFjMqujinXk

(...)
Rozumiem wszystkich tych którzy protestują bo mają właściwe czyli "słuszne pochodzenie" a także tych którzy tracą lub lada chwila stracą koryto. Nie rozumiem natomiast sporej ilości otumanionych Polaków którzy występują w tym cyrku jako tzw. pożyteczni idioci. Mam nadzieję, że jeśli sprowokowane zostaną jakieś pierwsze rozróby na ulicy to szefowi MSW nie zadrży ręka i natychmiast spacyfikuje takie bandy za działalność terrorystyczną.  

Dla narodowców idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby policja przynajmniej przestała chronić takie manify i dała wolną rękę do działania sekcjom sportowym kibiców i Ruchu Narodowego. A tak na poważnie chociaż wymiana opinii między kodomitami a narodowcami byłaby doskonałą formą perswazji dla lewaków to trzeba zachować spokój na ulicach i nie dopuścić do jakichkolwiek prowokacji bo to dałoby argumenty dla potencjalnej niemieckiej interwencji w Polsce > youtu.be/pH5BBKHKlQ8


Fundacja Batorego do natychmiastowej likwidacji
Przewodniczący Rady Fundacji, prof. Marcin Król wezwał ostatnio w tygodniku Wprost do łamania prawa. Cytuję: " trzeba znaleźć środki na przeciwstawienie się nie zamachowi stanu (Kaczyński nie jest taki głupi i wie, że to byłoby niedopuszczalne i łatwe do załatwienia), lecz rozwaleniu demokracji od środka, co jest także zbrojną formą jej obalenia. (...) Wzywam władze państwa polskiego do zdecydowanej i twardej reakcji, nawet jeżeli nie będzie ona zgodna z prawem”.
 
Moim zdaniem takie wypowiedzi kwalifikują się do natychmiastowej delegalizacji takiej jawnie antydemokratycznej i antypolskiej organizacji. Jako ciekawostkę można dodać, że Helsińska Fundacja Praw Człowieka, której wieloletnim prezesem był prof. Andrzej Rzepliński (obecny prezes Trybunału Konstytucyjnego), w 2015 roku otrzymała prawie 1.000.000,- USD od Open Society Foundation należącej do… G. Sorosa :)
 
Czy naprawdę musimy się bać prolewackiej propagandy lansowanej przez Sorosa i jego Fundację Batorego ?
 
Ktoś może powiedzieć - dajcie im spokój, jest demokracja niech młodzi robią co chcą. Otóż nie. Nie można pozwolić na takie działania. Proszę zobaczyć co się działo w ostatnich dniach w Niemczech, w Lipsku który jest siedliskiem młodzieżowych lewackich organizacji. Tu ideologia lansowana przez Sorosa w postaci lewackiej antify doprowadza do bratobójczych walk, mieszkańcy są zastraszani, miasto jest regularnie dewastowane walkami z policją a nasze media milczą. Proszę zobaczyć - lewackie bojówki młodych Niemców z antify z wypranymi mózgami wychodzą na ulice, walczą z policją i domagają się więcej imigrantów w Niemczech www.youtube.com/watch  >> www.youtube.com/watch
 
Ktoś powie - w Polsce to nie jest możliwe. Nie ? To zobaczmy jak środowiska związane z GW i michnikiem - zapewne organizacje sponsorowane także przez Fundacje Batorego rozbiły wykład otwarty na UAM w Poznaniu za którym opowiedziało się kilkuset naukowców i akademickich wykładowców - www.youtube.com/watch

 
A oto skład "demokratów i patriotów" z Fundacji Batorego:
 
Przewodniczący - Marcin Król – filozof i historyk idei, dziekan Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, były redaktor naczelny miesięcznika „Res Publica Nowa”
 
Członkowie:
 
Jan Krzysztof Bielecki – ekonomista Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Premierze RP żydowskie pochodzenie, wywodzi się z UW/UD/PO
Bogdan Borusewicz – historyk, Marszałek Senatu RP - już nie marszałek, ale członek PO
Agnieszka Holland – reżyserka, scenarzystka, Prezydent Polskiej Akademii Filmowej (obecna na manifie KOD, żydówka, której ojciec walczył przeciw Polakom w Armii Czerwonej, a po II WŚ pisał dla stalinowskiego rządu w Polsce teksty przeciwko Armii Krajowej, znana z antypolskiego filmu "W ciemnościach")
Olga Krzyżanowska – lekarz
Helena Łuczywo – redaktorka współzałożycielka Gazety Wyborczej (córka komunistycznych działaczy żydowskiego pochodzenia)
Andrzej Olechowski – ekonomista Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego S.A. (wraz z WSI - ojciec i współzałożyciel PO)
prof. Zbigniew Pełczyński – politolog, Pembroke College, Uniwersytet Oksfordzki
prof. Andrzej Rapaczyński – prawnik, Szkoła Prawa, Uniwersytet Columbia (mąż Wandy Rapaczyński, żydówki, założycielki GW, wieloletniej prezes Agory S.A. wydającej G. Wyborczą, ojciec Rapaczyńskiej to przedwojenny komunista)
Henryk Woźniakowski – wydawca Prezes Zarządu Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak

Zarząd Fundacji Batorego  
Prezes - Aleksander Smolar, politolog - "mieszka" w siedzibie TVN - dyżurny ekspert do wszystkiego
 
 
George Soros przybliżmy tylko pokrótce sylwetkę wielkiego obrońcy demokracji, filantropa i mistrza spekulacji finansowej  
 
George Soros jest ścigany listami gończymi w kilku krajach Azji które oskarżają go o to, że korumpując urzędników państwowych sektora bankowego, najczęściej central banków narodowych zyskiwał poufne informacje dotyczące kwot rezerw jakie posiadały dane państwa do obrony swojej waluty.
 
Oskarżany jest o to, że mając tę wiedzę organizował tzw. spekulacyjne zamachy na waluty krajowe tych państw doprowadzając do ich gwałtownego osłabienia. Dzięki takiemu procederowi zyskiwał ogromne pieniądze grając na spadki danej waluty. Takie najgłośniejsze ataki były np. na Koreę Płd, Malezję, Tajlandię, Tajwan czy Indonezję. Wielu ekonomistów z UK twierdzi, że podobny mechanizm korupcji zastosował wobec Banku Anglii kiedy jak to mówi lewicowa prasa - "geniusz spekulacji" powalił funta na kolana.
 
Eksperci tzw. Gazety Wybiórczej o tych działaniach zapewne nie wiedzą a mistrza Sorosa nazywają wirtuozem rynków finansowych, mistrzem inżynierii finansowej, wielkim filantropem i mecenasem oraz krzewicielem demokracji. W zagranicznych mediach jest mnóstwo publikacji na temat moralnie dwuznacznych metod zarabiania przez Sorosa kapitału.
 
Sam wielki mistrz w państwach które go ścigają listami gończymi już się nie pojawia a mógłby przecież rzetelnie wyjaśnić i wytłumaczyć "haniebne pomówienia" szkodzące jego reputacji. Ciekawym jest także to, że po paru casusach ataków spekulacyjnych na waluty tych azjatyckich krajów kilka pozostałych państw Azji południowo-wschodniej zapobiegawczo dało zakaz wjazdu Sorosowi na swoje terytorium uznając go za persona non grata. Ostatnio także rząd Rosji wydał zakaz prowadzenia działalności fundacji tego wybitnego obrońcy światowej demokracji.
 
Aktywność polityczna – mocno zaangażowany i wspierający obronę demokracji na Ukrainie, w Gruzji i np. w Serbii. Według niezależnych mediów jego fundacje sponsorują druki map pokazujących szlaki wędrówek dla nielegalnych imigrantów do Europy. Według informacji publikowanych w austriackiej prasie które to media cytują słowa oficera austriackich służb ten człowiek wielkiego serca tak bardzo przejął się losem uchodźców, że jest podejrzewany o to, że wspólnie z innymi grupami amerykańskich bankierów finansuje przerzut uchodźców do Europy.
 
W Polsce Soros jest znany z bardzo aktywnego wspierania tzw. programu Balcerowicza. W ostatnich dwóch latach tak bardzo pokochał nasz kraj, że w swoim ręku skupił już prawie 30 % koncesji na eksploatację gazu łupkowego w Polsce. Pewnie źle na tym wyjdzie :), bo oficjalne media podają informacje, że łupki są nic nie warte, no chyba że p. GS wie coś więcej niż inni.  
 
Moim skromnym zdaniem, gloryfikowanie osoby G Sorosa jako krzewiciela demokracji w kraju o ponad tysiącletniej tradycji i szczególnej tolerancji to wyjątkowo niefortunny wybór. Reprezentantom fundacji Batorego sugerowałbym dokładniejsze zaznajomienie się z historią kraju w którym aktualnie żyją i okazywanie większego szacunku jego obywatelom oraz respektowania fundamentalnych zasad prawa Rzeczypospolitej.

autor: Grzegorz Nowak


Skrót artykułu, który ukazał się w amerbroker.pl 


Wydawca: Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych - akant.org
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok