„Świętojańskie poezjowanie” - I Ogólnopolski Konkurs Jednego Wiersza „Woda i ogień”

 
Fundacja czAR(T) Krzywogońca zaprasza już 22 czerwca w malownicze Bory Tucholskie. Przed nami impreza „Świętojańskie poezjowanie – wokół poezji i tradycji słowiańskiej”.Jej atrakcyjność to przede wszystkim zabawa w rytmie gongów przy ognisku, nad jeziorem Krzywogoniec na poetycką nutę. Publiczność wraz z poetami po wysłuchaniu koncertu i wierszy będzie miała możliwość szukania kwiatu paproci. To oczywiście zabawa. Na początek  zespół Chakra ZU zabierze uczestników w podróż do świata żywych dźwięków, w wymiar pierwotnego, świadomego snu, czasu poza czasem… do przestrzeni naturalnej kreacji.

Następnie w czasie „Świętojańskiego poezjowania” wyłonimy laureata lub laureatkę I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Woda i Ogień” oraz poznamy wybitną poetkę i tłumaczkę z Ukrainy Hałynę Kruk. Hałyna przyjedzie do nas z Lwowa, gdzie mieszaka i wykłada literaturę  na uniwersytecie.

I Ogólnopolski Konkursu Jednego Wiersza „Woda i ogień”

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: ogólnopolskiej oraz lokalnej.

Zadaniem każdego z uczestników jest w dniu 22 czerwca 2019 w Amfiteatrze w Krzywogońcu,  w czasie imprezy  „Świętojańskie poezjowanie – wokół poezji i tradycji słowiańskiej”, zaprezentować utwór własnego autorstwa nawiązujący tematycznie do żywiołu wody, ognia, Nocy Świętojańskiej, tradycji lub obrzędów słowiańskich.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 czerwca 2019 roku.

Jury w każdej z kategorii przyzna nagrodę Grand Prix w wysokości łącznie 1000 zł.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie Fundacji www.cz-art.org.

 

 
Grażyna Wojcieszko

Prezes Zarządu
Fundacja czAR(T) Krzywogońca
Miejsce spotkań i działalności artystycznej
www.cz-art.org