"Akant" 2016, nr 11

  1. Anna Kapusta - Wyłaź babo z szuflady (3)
  2. Krystyna Cel - Miłość w czas uwikłana
  3. Mieczysław Wojtasik - Jezioro Lugu jest góralską panną
  4. Radosław Szczawiński - Bydgoska społeczność żydowska
  5. Stefan Pastuszewski - Ukraiński dąb
  6. Krzysztof Rogucki - Mord na duszy
  7. Eugeniusz Koźmiński - Zapiski starego sceptyka (dziennik) (5)
  8. Mateusz Błażejewski - Fotografia w poezji (1)
  9. Mateusz Dąbrowski - Zygmunt i Delfina
  10. Stanisław Stanik - Byty psychiczne
  11. Valdimir Jagličić - Zwyciężymy! (przeł. Barbara Vujčić)
  12. Tadeusz Zawadowski - Drewniany świat
  13. Tadeusz Zawadowski - Dzisiaj chyba
  14. Edmund Pietryk - Dusza Boga
  15. Dariusz Filinger - * * * (Krew która ścieka z kącików ust pobitej matki)
  16. Halina Endraszka - Dzikie gęsi
  17. Hanna Krugiełka - * * * [Napisałam kolejny (niewysłany) list]
  18. Hubert Możdżeń - * * * (ujrzałem ją)
  19. Katullus - Iliad - eida (przeł. Stanisław Zaremba)
  20. Janina Barbara Sokołowska - Przejście obok rusztowania
  21. Janina Barbara Sokołowska - W naszej Arkadii
  22. Kazimierz Ryk - W miłość uwikłani
  23. Ryszard Kowrygo - Ludobójstwo
  24. Maciej Porzycki - Tramwaj zwany kulturą
  25. Maciej Porzycki - Singielka
  26. Marta Kopiec - * * * (Przez niedomknięte drzwi)
  27. Ryszard Kowrygo - Multipleks
  28. Paweł Soroka - Niezwyczajna dziewczyna
  29. Sobek Odrowąż - Człowiek z papieru
  30. Piotr Piątek - Krochmal
  31. Zygmunt Dekiert - Moja i Twoja jesień". "Oczywista oczywistość"
  32. Sławomir Krzyśka - BŁ Edmund Bojanowski
  33. Jan Stanisław Smalewski - W samotności
  34. Wojciech Kawiński - Z drobnych powtórzeń
  35. Zbigniew Wróbel - Bydgoska Brda
  36. Anna Sadzik - Kawa w porze letniej
  37. Dariusz Filinger - Ogród rozkoszy ziemskich
  38. Ewa Poniznik - * * * (zmyślam się)
  39. Janusz Pyziński - Wiara
  40. Jerzy Utkin - perkal i paciorki
  41. Jerzy Utkin - taniec
  42. Jerzy Utkin - ciało i krew
  43. Wojciech Czaplewski - MALOVANỲ DŽBẢNKU
  44. Rafał Jaworski - W tonie elegii
  45. Elżbieta Stankiewicz-Daleszyńska - Cocorico (2)
  46. Grzegorz Misiewicz - Riposty (15)
  47. Elżbieta Zdzitowiecka - Otwarty „śledzikowy” dom
  48. Mariusz Cichosz - Animacja Społeczno-kulturalna w obszarze pedagogiki społecznej-rozwój koncepcji
  49. Grzegorz Lewkowicz - Fraszki
  50. Jan Gapski - * * * (Inspiracje Wierzchowskim) (4)
  51. Leszek Wierzchowski - Fraszki (14)
  52. Paweł Ziółkowski - Limeryk
  53. Włodzimierz Rutkowski - Zdumiona
  54. Zdzisław Opałko - Limeryki (2)
  55. Błażej Jacek Klajza - Żertwa
  56. Błażej Jacek Klajza - Siedemdziesiąt jeden
  57. Tadeusz Zawadowski - Wyobraźnia