Nowości Instytutu Wydawniczego "Świadectwo"

Autor: Teresa Brohocka-Pacek

Tytuł: Światło i cień

ISBN: 978-83-7456-436-6

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy "Świadectwo"

Cena: 35zł

Zamówienia można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

"Teresa Brohocka-Pacek urodziła się w 1931 roku w Warszawie.

Drugą Wojnę Światową przeżyła w Wilnie i na Górnym Śląsku. Po wojnie studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ukończyła ją na wydziale Malarstwa Architektonicznego w pracowni E. Gepperta.

Po ukończeniu studiów zamieszkała we Wrocławiu pracując jako kierownik pracowni rysunkowej Katedry Archeolo­gii Polski Uniwersytetu Wrocławskiego, później jako projektant w dużych zakła­dach odzieżowych Wrocławia.

W1972 osiadła w Lubinie, gdzie prowa­dziła Dom Kultury Zakładów Górniczych a następnie kierowała Galerią zamkową w Lubinie. Okresowo pracowała jako pla­styk miejski w Lubinie.

Zwiedziła Niemcy, Israel, Bułgarię i USA. Ma dwie córki i trzech wnuków w USA. Światło i cień jest jej pierwszą książką którą napisała w wieku 85 lat. Są to opisy różnych zdarzeń widzianych oczyma dziecka z czasów przedwojen­nych, wojennych i powojennych".

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież